Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW M3/M4: výkon minimálně 425 koní a váha okolo 1,5 tuny

News

24.09.2013

Do představené nové generace ostrých BMW M3 a M4 zbývají pouze měsíce. Novinka se stane prvním modelem v řadě s přeplňovaným motorem. Jeho výkon bude minimálně 425 koní, hmotnost se pak sníží o 100 kg na výsledných 1500 kg.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nová generace modelů M3 (sedan) a M4 (Coupé a Cabrio) je jednou z nejočekávanějších událostí roku. Ačkoliv velmi přibližný vzhled modelu M4 Coupé již známe, největší tajemství panuje ohledně motoru a hmotnosti ostrých BMW. Že se pod kapotu M3 a M4 nastěhuje přeplňovaný šestiválec, víme již delší dobu. Největší dohady panují okolo jeho výkonu. Zatímco odcházející generace disponovala atmosférickým osmiválcem o objemu 4,0 litru a výkonu 309 kW/420 koní, nástupce bude mít podle všeho výkon minimálně 313 kW/425 koní. Mnohem vyšší nárůst se očekává v oblasti točivého momentu, který bude profitovat z přítomnosti přeplňování.

Kromě vyššího výkonu se dočkáme také nižší hmotnosti, a to o zhruba 100 kilogramů, výsledná hodnota se tak bude pohybovat okolo 1500 kilogramů. BMW totiž použilo při stavbě uhlíkovaná vlákna, ze kterých jsou například střecha, kapota nebo víko kufru. Další dobrou zprávou je přítomnost šestistupňové manuální převodovky, kterou dopl ní sedmistupňový dvouspojkový automat M DCT. BMW tak zatím nehodlá následovat kroky takového Porsche, které do nové 911 GT3 nabízí pouze dvouspojku PDK.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: