Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ford B-MAX si dá menší pauzu, není o něj takový zájem

News

23.09.2013

Ford přeruší na několik dní výrobu malého MPV B-MAX. Jeho prodeje totiž zůstávají za očekáváním.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Evropský Ford to nemá v posledních letech nijak lehké. Prodeje na klíčových trzích padají a automobilce nepomáhají ani vysoké náklady na výrobu. Kvůli přesouvání velké části výrobních kapacit z belgické továrny v Genku do španělské Valencie se navíc výrazně opozdí premiéra nové generace Mondea. Ačkoliv je vůz již několik let hotový, zákazníci si v Evropě budou muset ještě rok počkat. Každopádně zdá se, že těžké časy pomalu ustupují, Ford totiž plánuje v příštích 5 letech představit až 25 nových modelů. Nicméně stále zůstávají některé modely, které dělají představitelům Ford of Europe těžkou hlavu.

Jedním z nich je například model B-MAX, malé MPV postavené na základech Fiesty. Jeho předností jsou především posuvné zadní dveře a absence B sloupku, díky čemuž je nastupování od vozu mnohem pohodlnější. Zákazníci nicméně tyto kvality evidentně nijak zvlášť neoceňují, jelikož o B-MAX nejeví přílišný zájem. Továrna v rumunském městě Craiova, kde se vůz montuje, totiž již od 20. září stojí a stát bude až do 7. října. Dalších 38 dní dlouhá odstávka je naplánována na zbytek tohoto roku. Celkově tak bude během posledních 3 měsíců továrna až 55 dní mimo provoz. Craiova se nicméně přesunu výroby bát nemusí, kromě modelu B-MAX se zde vyrábějí ještě přeplňované motory EcoBoost, o které naopak zájem je. Pomoci vytížit výrobní kapacity rumunské továrny by příští rok mohl pomoci nový crossover EcoSport, který se chystá na evropské trhy.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: