Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo chystá novou vlajkovou loď s názvem S100

News

23.09.2013

Nová generace modelu S80 poslouží jako základ vlajkové lodi značky Volvo. Luxusní model konkurující například Audi A8 bude určený především pro čínský trh.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Před několika dny proběhla internet zpráva o diskuzi na téma nového luxusního Volva. Zatímco představitelé švédské značky prosazovali variantu luxusnějšího provedení S80 s delším rozvorem, čínští majitelé chtěli svébytný model. Zdá se, že nakonec obě strany zvolily kompromis. Nová vlajková loď s označením S100 totiž vznikne na prodloužené platformě nové generace modelu S80, „stovka“ však nabídne mnohem větší dávku komfortu a luxusu.

Vůz se tak prakticky přímo postaví dosavadním dominantům v podobě modelů Audi A8, BMW řady 7 a především nové třídy S od Mercedesu, která má všechny předpoklady k tomu, aby se stala neohroženým vládcem segmentu luxusních limuzín. Výroba Volva S100 bude probíhat přímo v Číně, tato nejlidnatější země má tvořit také drtivou většinu prodejů. Největší úkol však v budoucnu nebude ležet na inženýrech, nýbrž na marketingovém oddělení. To bude totiž muset vymyslet, jak přesvědčit majetné Číňany, aby místo do autosalonu Mercedesu nebo BMW zavítali právě k Volvu. Přece jen německé prémiové značky mají v tomto ohledu mnohem zvučnější jméno, a to, co si budeme povídat, rozhoduje.

Volvo S100 se navíc bude muset poprat i se soupeřem ve vlastní stáji, nová S80L s delším rozvorem totiž může částečně na prodejích většího a luxusnějšího sourozence kanibalizovat. Otázkou také zůstává, jaké motory vůz použije. Volvo totiž nedávno představilo novou rodinu pohonných jednotek Drive-E, které jsou výhradně čtyřválce. Větší šestiválce a osmiválce tak bude muset poskytnout někdo jiný.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: