Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Bentley Mulsanne Convertible nebude, prý by nebyl zájem

News

22.09.2013

Segment velkých ultraluxusních kabrioletů nakonec zůstane pouze Rolls-Roycu Phantom Drophead Coupé, Bentley totiž svůj projekt otevřeného Mulsanne kvůli obavě z nedostatečné poptávky stoplo.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Jsou vozy, jejichž existence není o počtu prodaných kusů, nýbrž prestiži. Jedním z nich je například Rolls-Royce Phantom Drophead Coupé, tedy velký a především velmi luxusní kabriolet postavený na základech klasického Phantomu. Tento vůz nemá v současné době prakticky žádnou konkurenci, svou troškou však měl v budoucnu přispět rival z města Crewe, automobilka Bentley. Koncept Mulsanne Convertible měl představovat luxusní koráb určený především jako doplněke třicetimetrové jachtě. Teď však Wolfgang Schreiber, výkonný ředitel značky Bentley, prohlásil, že projekt modelu Mulsanne s plátěnou střechou půjde k ledu.

Za vším prý stojí obavy o nedostatečný zájem ze strany zákazníků. Schreiber zmínil, že poptávka po podobných modelech je především ve Spojených státech, vyvíjet a vyrábět automobil pouze pro jednu zemi se tak značce nevyplatí. Bojí se snad Bentley odvěkého konkurenta v podobě Rolls-Roycu? Možná, každopádně britská automobilka v německém vlastnictví se v nejbližší budoucnosti soustředí na uvedení nového crossoveru, který má zásadně navýšit prodeje. Nové SUV má totiž potenciál především na těch trzích, které byly ekonomickou krizí postiženy velmi okrajově.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: