Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Fabia II slaví 1,5 milionu vyrobených vozů

News

22.09.2013

Druhý nejprodávanější model značky Škoda slaví jubileum. Druhé generace modelu Fabia se od roku 2007 vyrobilo již jeden a půl milionu vozů.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Segmenty C a B jsou pro evropské automobilky ty nejdůležitější. Zatímco v tom prvním má Škoda horké želízko v podobě Octavie III, o kategorii níže zase najdeme Fabii, která je druhým nejprodávanějším mladoboleslavským vozem. Modelová řada Fabia byla představena v roce 1999 jako moderní nástupce nekonkurenceschopné Felicie. Za 14 let výroby sjelo z linek již 3,28 milionu Fabií, z toho 1,5 milionu Fabie II, která je na trhu od roku 2007.

Jubilejním vozem se stala verze GreenLine s tříválcovým vznětovým motorem 1.2 TDI o výkonu 55 kW/75 koní. Zatímco první generace Fabie se nabízela ve třech karosářských variantách – hatchback, kombi a sedan – druhá přišla o nepříliš populární verzi sedan. V prodejích pak jednoznačně vede hatchback nad kombi. Škoda navíc kromě běžných verzí nabízí již zmiňovanou úspornou řadu GreenLine, stylovou Fabii Monte Carlo, Scout nebo výkonnou Fabii RS, která však kvůli nedostatečnému zájmu ze strany zákazníků skončí se současnou generací. Nástupce aktuální Fabie totiž přijde již příští rok. Novinka však oproti původním spekulacím nedostane modulární platformu MQB, nýbrž vyjede na úplně nových základech.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: