Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Nový Caterham AeroSeven Concept se ukázal v Singapuru

News

21.09.2013

Caterham má našlápnuto na to, stát se masovější automobilkou vyrábějící především řidičsky orientovaná auta. Jednou z největších novinek příštích let má být model AeroSeven, jehož koncept se ukázal v rámci Velké ceny Singapuru F1.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Caterham se do paměti drtivé většiny automobilových fanoušků zapsal moderní interpretací legendárního Lotusu Seven. Ten si srdce nadšenců získal především puristickým pojetím, které symbolizovala především velmi nízká hmotnost a otevřená karoserie. Podobným receptem se inspirovala i studie AeroSeven, která je jakýmsi moderním zpracováním původního modelu.

Caterham AeroSeven vznikl na základech modelu Seven CSR, automobilka však při stavbě využila své bohaté zkušenosti z mistrovství světa formule 1. Vůz tak disponuje například zcela novým nastavením motoru, nastavitelnou kontrolou trakce nebo launch controlem, který vám dovolí velmi efektně a efektivně odstartovat ze semaforů.

K pohonu konceptu AeroSeven pak slouží atmosférický čtyřválec o objemu 2,0 litru, který pochází od Fordu. Duratec, jak zní jeho označení, generuje v tomto případě 176 kW/240 koní, díky čemuž vůz zrychlí z 0 na 100 km/h za méně než 4 sekundy. Sériová výroba modelu AeroSeven začne již příští rok.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: