Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW a Toyota vytvoří na nové platformě novou Z4 nebo nástupce GT86

News

21.09.2013

Spolupráce BMW a Toyoty na poli sportovních automobilů bude v budoucnu hlubší, než se čekalo. Obě společnosti totiž plánují vývoj nové lehké modulární platformy, která by měla posloužit nástupcům modelů Z4, GT86 nebo řady 6.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Toyota se snaží vymanit ze škatulky výrobce nudných automobilů, jejichž jediným pozitivem je ona pověstná japonská spolehlivost. Už model GT86, který vznikl za spolupráce se Subaru, ukázal, že světová jednička to myslí se sportovními automobily vážně. Protože u Toyoty za posledních několik let trochu pozapomněli na to, jak se pravé sportovní auto dělá, přizvali si na pomoc BMW, které stále platí za největšího výrobce aut pro zábavu. Mnichovská automobilka na oplátku bude těžit ze zkušeností Toyoty v oblasti hybridních technologií.

Zatímco „zelená“ auta nás osobně moc nezajímají, sportovní zadokolku uvítáme vždy s otevřenou náručí. BMW  a Toyota totiž podle všeho vyvíjejí novou lehkou platformu, která by se měla stát základem pro nástupce modelů Z4, GT86 nebo pro zcela novou šestkovou řadu od BMW. Toyota by navíc mohla oprášit označení MR2, které v posledních letech poněkud zapadlo. Ostatně nechybět nebude ani nová Supra, která by se měla postavit například Porsche Cayman.

Novinky budou mít velmi pravděpodobně pohon zadních kol, v případě hybridních verzí pak pohon všech kol, motoru bude umístěný vepředu a karoserie bude z větší části z kompozitních materiálů, jako jsou hliník nebo plasty vyztužené uhlíkovým vláknem (CFRP). Uvidíme, jak se k tomu obě společnosti postaví, jelikož stejně jako každé partnerství i toto není úplně ideální. Představitelé BMW totiž mají obavy, aby partnerství s Toyotou neuškodilo pověsti BMW jako výrobce řidičsky zaměřených automobilů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: