Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ford představí v Evropě v příštích pěti letech až 25 nových modelů

News

20.09.2013

Ford of Europe už delší dobu zápasí se ziskem. Ačkoliv se to nemusí na první pohled zdát, evropská divize americké automobilky je na tom dost bledě. Kromě přesouvání výroby do levnějších zemích však pomůže Fordu k návratu do černých čísel také modelová ofenziva čítající až 25 nových aut.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Může se to zdát jako paradox, automobilka Ford, která patří v Evropě k nejpopulárnějším, zápasí s poměrně velkými finančními ztrátami, díky kterým bylo uvedení nového Mondea již několikrát odloženo. Ford totiž přesouvá značnou část svých výrobních kapacit do Španělska, tudíž se náběh nových modelů značně opozdí. Podle všeho už ale ve Fordu Europe větří lepší časy, automobilka totiž oznámila, že v Evropě představí v průběhu příštích let hned 25 nových aut.

Kromě již zmiňovaného Mondea uvidíme také druhou generaci MPV S-MAX, jehož předobraz se ukázal na autosalonu ve Frankfurtu. Počítat také můžeme s novými SUV, malý model EcoSport doplní ještě větší Edge. Fanoušci se nicméně těší i na zcela novou generaci legendárního Mustangu, který bude k dispozici i s přeplňovaným čtyřválcem 2.3 EcoBoost. Právě modelová ofenziva má Fordu výrazně pomoci dostat se zpět do černých čísel, automobilka totiž každý rok ztrácí masivních 36 miliard korun. Obrat k lepšímu má ale nastat v roce 2015, alespoň to je přání šéfa evropského Fordu Stephena Odella.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: