Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Saab vstal z mrtvých, první prototyp modelu 9-3 sjel z linky

News

19.09.2013

Švédská automobilka Saab obnovuje výrobu. První předsériový model 9-3 sjel v minulých dnech z výrobní linky ve městě Trollhättan.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Jak jistě všichni víme, Saab před několika lety skončil. Anabáze s koncernem General Motors přivedla tuto kdysi slavnou značku k neslavnému konci. Velkou část majetku švédské automobilky odkoupili Číňané, kteří plánují sériovou výrobu elektromobilu postaveným na základech modelu 9-3. Do doby, než tento vůz vyjede, bude sjíždět z výrobních linek klasická 9-3 se zážehovým motorem. První předsériový prototyp vyjel ve středu z výrobní linky ve švédském městě Trollhättan, vzhledem k tomu, že velká většina komponent původního modelu již není ve výrobě, bude vůz sloužit především k testování nových dílů.

Mezi ně můžeme s určitostí počítat i nový motor, o jehož původu se spekuluje. Zatímco původní Saaby využívaly pohonných jednotek od Opelu, znovuobnovená verze by mohla vyjet s motorem od jiného výrobce. Záleží, jak se společnost dohodne. Design vozu však zůstává prozatím stejný nebo velmi podobný dřívější verzi. Vzhledem k omezenému počtu vyrobených vozů by se nevyplatilo investovat do nového designu, kvůli kterému by se musely měnit například některé formy. Společnost NEVS, která práva na vozy značky Saab vlastní, zatím neuvedla, kdy se nová 9-3 podívá do sériové produkce. Všichni fanoušci, kteří se s koncem této značky nedokázali smířit, však doufáají, že to bude co nejdříve.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: