Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW začalo s výrobou prvního elektromobilu ve své historii

News

19.09.2013

Model i3 se stal prvním sériovým elektromobilem v historii mnochovské automobilky. První vozy již začaly vyjíždět z továrny v německém Lipsku. Základní cena BMW i3 začíná na českém trhu začíná na 900 000 Kč.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

O BMW i3 jsme toho napsali již mnoho. První elektromobil v dějinách automobilky z německého Mnichova je do jisté míry přelomový, přináší totiž high-tech technologie do segmentu kompaktních elektromobilů. Zmínit můžeme například CFRP, tedy plasty vyztužené uhlíkovým vláknem, díky kterým váží i3 necelých 1200 kilogramů. Za nízkou hmotností stojí také použití hliníku.

K pohonu vozu slouží výkonný elektromotor se 125 kW/170 koní, který dokáže vůz rozpohybovat z 0 na 100 km/h za 7,2 sekund. Maximální rychlost je v rámci efektivního dojezdu omezena na 150 km/h. Ten se pohybuje v rozmezí 130 km až 160 km, samozřejmě záleží na míře využítí palubních systémů nebo klimatizace. BMW však nabízí také verzi REX, která bude disponovat dojezdem až 300 km. Automobil bude totiž navíc vybaven  malým dvouválcem o obsahu 660 cm3, jenž v sobě nezapře motocyklový původ. Malý dvouválec neslouží přímo k pohonu BMW i3, nýbrž funguje jako generátor elektřiny.

O tom, jak BMW i3 vlastně v praxi funguje, se přesvědčíme na vlastní kůži. První dojmy z jízdy s tímto elektromobilem vám přineseme v průběhu listopadu.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: