Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Peugeot 308 R s výkonem 273 koní to možná dotáhne do sériové výroby

News

18.09.2013

Peugeot to se sportovními modely myslí vážně. Po novém 208 GTi a modelu RCZ R se velmi pravděpodobně dočkáme také ostré 308, která bude vycházet z konceptu 308 R.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Všichni stále s láskou vzpomínáme na první 205 GTi, která patřila k nejlepším hot hatchům své doby. Peugeot se na tuto ikonu snažil desítky let navázat, nicméně alespoň částečně se to Francouzům podařilo až teď s novou 208 GTi. Kromě tohoto vozu představila francouzská automobilka také ostré RCZ R, které je s výkonem 201 kW/273 koní nejsilnější Peugeotem všech dob. Verze s písmenem R v názvu se velmi pravděpodobně dočká také nová 308, jejíž premiéru jsme mohli sledovat minulý týden na autosalonu ve Frankfurtu.

Kromě běžných verzí se představil světu také koncept 308 R, jenž měl pod kapotou vyladěnou verzi známého přeplňovaného čtyřválce 1.6 THP o výkonu 201 kW/273 koní, tedy stejně, jako v případě jjiž zmiňovaného RCZ R. Pokud vše klapne, což je velmi pravděpodobné, zamíří ostrý Peugeot proti nové generaci hot hatchů, jejichž výkon se bude pomalu přibližovat magické hranici 300 koní. Kvůli vysokému výkonu bude na přední nápravě samosvorný diferenciál, který se lépe popere s přílivem 273 koní.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: