Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Alfa Romeo 4C v detailech

News

17.09.2013

Lehký sporťák od Alfy se konečně dostává do výroby. Pojďme si přiblížit několik důležitých detailů.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Alfa Romeo patřila kdysi za italskou obdobu BMW. Od 90. let však italská značka začala uvadat až do té podoby, v jaké ji známe dnes. V nabídce má Alfa totiž jen dva masové modely – MiTo a Giuliettu. Oba vozy nicméně nepatří mezi prodejní trháky a jsou jen matným stínem slavné minulosti. Nelichotivou pověst si uvědomovala i sama Alfa, proto začala pracovat na vývoji lehkého sportovního vozu, který by nakopnul značku tam, kde by měla být.

Italové naštěstí nijak extrémně neexperimentovali a vsadili na jednoduchý recept, 4C je tedy zadokolka s muší vahou (895 kilogramů). K pohonu navíc slouží potentní přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,75 litru, který disponuje výkonem 177 kW/240 koní a točivým momentem 350 N.m.  Jedinou pihou na kráse tak může být pouze přítomnost dvouspojkového automatu TCT, my to ale Alfě odpouštíme.

Automobilka plánuje limitovanou roční výrobu omezenou na 3500 kusů, z toho jen 1000 kusů bude určených pro Evropu. Zákazníci si budou moci vybrat mezi koly s rozměry 17 až 19 palců, která budou vyvedena v šedém, černém nebo lesklém černém provedení. K dispozici bude také široká škála doplňků z karbonu, například zadní přítlačné křídlo, kryty zpětných zrcátek, objímky předních světlometů nebo karbonový dekor v interiéru. Zájemci o okruhové ježdění uvítají speciální pneumatiky od AR Racing, sportovní odpružení nebo upravené tlumiče.

Do prodeje se Alfa Romeo 4C dostane v Evropě již v říjnu, o vůz bude zcela jistě velký zájem, takže neváhejte a objednávejte.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: