Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová generace Hondy CR-Z bude mnohem ostřejší

News

17.09.2013

Honda před pár lety oživila myšlenku malého kupé. Model CR-Z však spíš než na emoce sázel na ekologii. Nástupce však bude mnohem ostřejší, jelikož bude vycházet z nového Civicu Type-R.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Japonská automobilka Honda oživila před pár lety myšlenku malého a zábavného kupé, které by alespoň částečně navazalovalo na model CR-X z 80. a 90. let minulého století. Zatímco původní CR-X poháněl výhradně zážehový motor, CR-Z dostalo v rámci dnešních trendů hybridní pohonnou soustavu, která sice potěšila ekology z Greenpeace, o to méně však fanoušky automobilů. Přece jen ten výkon nebyl zrovna vysoký.

To by se však mělo s následující generací změnit, nové CR-Z by totiž mělo dostat nový přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,5 litru a výkonu okolo 165 kW/225 koní. Honda CR-Z bude stát na zkrácené platformě nového Civicu Type-R, kterým nás bude napínat až do roku 2015. Japonský hot hatch již v tuto chvíli pilně testuje na Severní smyčce, kde má v budoucnu vytvořit nový rekord mezi vozy s předním pohonem. Ten aktuální drží Renault Mégane R.S. Trophy s časem okolo 8 minut 8 sekund.

Pokud vše dopadne podle plánů, představí Honda nové CR-Z v roce 2016.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: