Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Citroën Wild Rubis bude vyjíždět z čínské továrny

News

16.09.2013

Koncept stylového SUV od Citroënu s názvem Wild Rubis půjde do sériové výroby již příští rok. Vůz zacílí především na čínské zákazníky, vyrábět se bude také až v daleké Číně.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Čína má být jedním z hlavních odbytišť luxusních modelů DS od Citroënu. Hlavním tahákem nejen v Číně, ale i v Evropě, kde si SUV a crossovery vydobývají čím dál tím větší popularitu. Koncept Wild Rubis, jenž si svou premiéru zažil na letošním autosalonu v Šanghaji, nakonec půjde do sériové výroby. Rozhodnutí to není nikterak překvapivé, Citroën potřebuje úspěšné auto jako sůl, zvlášť když se bude jednat o dražší model. Podle výkonného ředitele automobilky Citroën Frederica Banzeta bude nový crossover s přídomkem DS vyjíždět z čínského výrobního zařízení. Právě asijský kontinent má tvořit významnou část prodejů tohoto modelu, s Čínou se dokonce počítá jako s prvním trhem, kde bude SUV uvedeno.

Start výroby je naplánován na konec roku 2014, případně na začátek roku 2015. Podle Banzeta dostane sériová verze méně radikální vzhled. Co se týče motorů, v Číně budou k dispozici výhradně zážehové motory, nafta v této nejlidnatější zemi prostě netáhne (netáhne jen v prodejích, jinak samozřejmě ano). Zatím se spekuluje o použití přeplňovaného čtyřválce 1.6 THP o výkonu 165 kW/225 koní, kterému pomáhá elektromotor o výkonu dalších 51,5 kW/70 koní. Toto pohonné ústrojí totiž sloužilo v případě konceptu Wild Rubis.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: