Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ferrari: turbo éra se nezadržitelně blíží

News

16.09.2013

Přeplňování se nevyhne ani jedné z nejslavnějších automobilek světa. Všechna nová Ferrari představená po roce 2016 totiž budou mít turbomotory. Kromě toho se dočkáme také menších motorů včetně šestiválců.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Přeplňovat, či nepřeplňovat? Toť otázka, kterou si automobiloví výrobci začínají pokládat čím dál tím častěji. Tomuto dilematu se nevyhnou ani výrobci exkluzivních aut. Zatímco Lamborghini potvrdilo, že atmosférické plnění si jejich vozy zachovají nadále, u Ferrari se rozhodli jít cestou nejmenšího odporu. První přeplňované moderní Ferrari tak uvidíme již v roce 2016, kdy na silnici vyjede nová California.

Pravě nejlevnější model maranellského výrobce má být jakýmsi pionýrem, co se turbomotorů týče. Na první pohled se může zdát, že slova jako „downsizing“, „turbo“ nebo „přeplňování“ jsou u Ferrari zakázaná pod trestem 30 ran rákoskou, nicméně nesmíme zapomenout, že již teď vycházejí z Maranella přeplňované jednotky V6 a V8 pro vozy Maserati.

Ferrari navíc bude těžit ze zkušeností z formule 1, od příští sezony nastupují totiž nové přeplňované šestiválce o objemu 1,6 litru. O tom, že nové turbomotory budou špička, tak netřeba pochybovat. Horší bude spíš vědomí toho, že zatímco u atmosférických motorů si to nejlepší musíte zasloužit, v případě přeplňování máte točivý moment k dispozici takřka od volnoběhu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: