Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Sportovní mánie nekončí, už i Honda chystá dostupný sporťák

News

14.09.2013

Úspěch Toyoty GT86 a Subaru BRZ nastartoval zájem ostatních automobilek o dostupná sportovní auta. Zatím se však přidávají výhradně japonské automobilky, naposledy svůj úmysl oznámila Honda.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ještě před pár lety byla nabídka dostupných sportovních aut naprosto zoufalá. Kdo chtěl podobný vůz, skončil u Mazdy MX-5, která je etalonem jízdních vlastností. V posledních letech se však zájem o dostupná a zábavná auta začíná opět zvyšovat, tedy především ze stran japonských automobilek. Prvními vlaštovkami byla dvojice v podobě Toyoty GT86 a Subaru BRZ, dalšími v pořadí by měl být Nissan a Honda. Ta totiž oznámila svůj záměr představit relativně levný sportovní model, jenž by měl nést název S1500.

Zatímco Toyobaru využívá služeb atmosférického dvoulitrového čtyřválce, Honda velmi pravděpodobně vsadí na menší motor o objemu 1,3 litru až 1,5 litru. Chystá se tedy návrat k vysokootáčkovým motorům, nebo přijde na řadu přeplňování jako u nového Civicu Type-R?

Motor by měl být spojen s pětistupňovou manuální převodovkou, která bude posílat točivý moment výhradně na zadní kola. To se nám líbí! Kromě pohonu zadních kol je důležitá také hmotnost, která by se měla pohybovat okolo 900 kilogramů, tedy přibližně na hodnotě Alfy Romeo 4C. Pokud bude tento projekt ze strany nejvyšší představitelů Hondy schválen, do sériové výroby se vůz dostane v letech 2015 nebo 2016,

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: