Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Hybridního i8 M se nedočkáme

News

14.09.2013

BMW v současné době žije především představením nové řady modelů i. Kromě elektromobilu i3 se ve Frankfurtu ukázal i očekávaný sportovní hybrid i8. Ačkoliv by se i8 M přímo nabízelo, v budoucnu se ho jistě nedočkáme.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

BMW stále platí za největšího výrobce sportovních automobilů, ačkoliv se to může v posledních letech zdát trochu paradoxní. Na scénu totiž ve velké míře nastupují vznětové motory, downsizing, pohon všech kol nebo dokonce elektřina, která je hlavním prvkem novinek v podobě elektromobilu i3 a sportovního hybridu i8. Právě druhý jmenovaný vůz je tím, na co jsme u BMW čekali dlouhá léta. Tedy hlavně na první pohled. Jedná se totiž o kupé s konfigurací 2+2, kterému by moc slušelo označení M1. Jenže k pohonu i 8 slouží kombinace přeplňovaného tříválce o objemu 1,5 litru a elektromotoru. I když výsledných 266 kW/362 koní zní velmi zajímavě, nám by se mnohem více líbila přítomnost atmosférického osmiválce nebo alespoň přeplňovaného šestiválce.

Naději nám dávala případná verze od BMW M, kterou by poháněl klasický spalovací motor. Tuto možnost však můžeme vyloučit. Nedočkáme se ani hybridní verze i8 M, podle představitelů BMW by totiž nedávalo absolutně žádný smysl, kdyby se písmena „M“ a „i“ smíchala dohromady. Přece jen jedním z hlavních úkolů „íčkových“ modelů je nízká papírová spotřeba. Bohužel se velmi pravděpodobně nedočkáme ani nástupce legendární M1, prvního supersportu, který jste mohli používat každý den.

Škoda, zrovna BMW je tou značkou, která by vůz s motorem uprostřed a pohonem zadních kol mít měla.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: