Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

První Aston Martiny s motory AMG vyjedou za zhruba čtyři roky

News

12.09.2013

AMG se stane v nebližších letech výhradním dodavatelem motorů pro vozy značky Aston Martin. První modely, které ponesou zakázkové osmiválce, budou DB9 a nový V8 Vantage.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Je to celkem nedávno, kdy Aston Martin a AMG uzavřeli partnerství. Dohoda se zaměřuje především na dodávku pohonných jednotek nebo elektroinstalaci, která patří k velmi drahým komponentům. Co se týče motorů, bude se jednat o jednotky speciálně vyvinuté pro Aston Martin, tudíž se nemusíme bát, že stejný osmiválec bude bít jak v Astonu, tak například v Céčkovém Mercedesu. Podobný typ spolupráce má AMG například s Pagani, kterému nejprve dodávalo vidlicový dvanáctiválec o objemu 7,3 litru. Později tento motor nahradil modernější dvanáctiválec o objemu 6,0 litru. V současné době Zonda používá dvakrát přeplňovaný dvanáctiválec 6.0, který pohání model Huayra.

Prvními modely, které dostanou motory od AMG, budou DB9 a nová generace V8 Vantage. Podle Dietera Zetscheho, výkonného ředitele koncernu Daimler, pod který AMG spadá, trvá obvykle tři až čtyři roky, než se podobné rozhodnutí promítne i do reality. Kromě motorů poskytne AMG také většinu elektronické architektury, která je velmi drahá na vývoj i výrobu. I zde vlastně obě automobilky ve výsledku ušetří. A co za to všechno AMG, potažmo Daimler dostane? Němci na oplátku za spolupráci dostanou petiprocentní podíl v Aston Martinu, kde podíl drží například společnost Prodrive nebo hlavní hybatel dohody s AMG investiční fond Investindustrial.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: