Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nástupce Nissanu 370Z se představí již příští měsíc

News

12.09.2013

Nissan přiveze na mezinárodní autosalon v japonském Tokiu koncept nástupce modelu 370Z. Nové „Zetko“ dostane v budoucnu velmi pravděpodobně ještě menšího sourozence.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na Nissany s písmeme Z v názvu jsme si za poslední roky již zvykli. Současný model pojmenovaný 370Z se pomalu odebírá k zaslouženému odpočinku, na jeho místo se totiž dere novinka, jež se představí v podobě konceptu již příští měsíc na autosalonu v Tokiu. Podle Andyho Palmera, šéfa vývoje Nissanu, bude vůz menší a lehčí než současné „Zetko“. Dá se tedy očekávat, že sériový model opustí od atmosférického šestiválce o objemu 3,7 litru a přejde na menší přeplňovaný čtyřválec. Podle Palmera však není moc důvodů ke smutku, čtyřválec s turbodmychadlem totiž má mít minimálně stejný výkon jako současný šestiválec.

Co se týče konceptu, ten nejpravděpodobněji dostane hybridní nebo elektrické ústrojí. Hybrid však není vyloučen ani u sériové verze. Díky elektromotoru by měl vůz vyšší výkon a také mnohem nižší papírovou spotřebu. Nakonec se dočkáme také vrcholné verze nismo, kterou nabízí i současný model 370Z. Ostřejší verzi by mělo dostat i menší a slabší kupé, které je také v procesu uvažování. Nissan evidentně reaguje na úspěch Toyoty a Subaru s projektem GT86/BRZ a nabídne dostupný vůz, jehož jediným cílem bude pobavit řidiče.

A právě malé „Zetko“ by se mohlo v Tokiu ukázat také. Nissan by tak pokryl prakticky celé spektrum sportovních vozů. Kromě tohoto modelu a nástupce 370Z má totiž v nabídce ještě brutálně rychlé GT-R, které je na trhu sice od konce roku 2007, nicméně svým podáním rychlosti nemá konkurenci. V příštích měsících se navíc představí také verze nismo, která má posunout chápání rychlosti ještě dále.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: