Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Bent třídy S Pullman: náhrada Maybachu bude stát přes 5 milionů

News

12.09.2013

Nová třída S od Mercedesu má za úkol nahradit i superluxusní Maybach, který neobstál v konkurenci zavedených britských značek. Vrcholná verze Pullman dostane extra dlouhý rozvor a cenovku přesahující 5 milionů korun.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Mercedes-Benz třídy S si již od svého vzniku nárokuje titul nejlepší a nejprodávanější luxusní limuzíny. Zatímco v minulé generace s označením W221 konkuroval vůz zejména německé dvojici ve složení Audi A8 a BMW řady 7, v té současné (W222) má mnohem vyšší cíle. Nejen že plánuje doslova rozdrtit ostatní luxusní limuzíny prémiových značek, ale s verzí Pullman hodlá zaútočit i na Bentley nebo Rolls-Royce.

Podle Dietera Zetscheho, šéfa koncernu Daimler, bude stát základní verze Pullamnu okolo 200 tisíc eur, což je v přepočtu zhruba 5,15 milionu korun. Od klasické třídy S se bude vrchol značky Mercedes lišit nejen extra dlouhým rozměrem dosahujícím až 6 metrů, ale velmi pravděpodobně také upraveným vzhledem. Co se týče opravdu vybaveným verzí, jejich cena by měla vyšplhat až na 250 tisíc eur (cca 6,4 milionu korun), čímž se dostane do teritoria Bentley Flying Spur nebo Rolls-Roycu Ghost.

Mercedes-Benz Pullman bude vybaven dvanáctiválcovým motorem, o nasazení menšího osmiválce zatím není rozhodnuto. Uvnitř vozu bude vše maximálně podřízeno pohodlí cestujících vzadu, kteří si budou moci užívat kladů rozvoru o délce okolo 3,5 metru. Samozřejmostí budou elektricky polohovatelná sedadla s masážní funkcí nebo multimediální systém s rozměrnými dotykovými obrazovkami. Pullman se díky svému zaměření stane jistě oblíbeným produktem divize Guard, která se stará o pancéřované modely značky Mercedes-Benz.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: