Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Toyota GT86 Hybrid bude, už je ve vývoji

News

11.09.2013

Toyota jako světový leader v oblasti hybridních technologií uvede kombinaci spalovacího motoru a elektromotoru velmi pravděpodobně i u sportovní zadokolky GT86.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V současné době si hybridní systém od Toyoty spojujeme převážně s takovými modely, jako je Prius, Auris nebo IS v případě značky Lexus, která pod Toyotu patří. V budoucnu se ale podle všeho dočkáme i sportovních hybridů, které by se měly inspirovat ve spolupráci největší světové automobilky a BMW. Jedním z prvních modelů, který by nový hybridní systém mohl dostat, je sportovní kupé s pohonem zadních kol s názvem GT86. Tento model vyvinutý společně se Subaru používá v současné době atmosférický boxer o objemu 2,0 litru a výkonu 147 kW/200 koní. Toyota podle všeho na hybridní GT86 pracuje projekt je podle všeho v pokročilé fázi, teď jen záleží na vedení automobilky, jestli dá tomuto projektu zelenou.

Hybridní systémy ve sportovních automobilech zažívají nebývalý rozkvět. Po extrémech v podobě LaFerrari, McLarenu P1, Porsche 918 Spyder nebo BMW i8 se dočkáme dalších automobilů, které budou jako tzv. power booster využívat elektromotory. Díky plug-in charakteru a jízdě čistě na elektrickou energii se vozy navíc pyšní doslova snovou kombinovanou spotřebou, která překonává i ty nejúspornější modely se vznětovými motory. Toyota by navíc mohla vyřešit problém s nedostatečným výkonem, který podle některých model GT86 trápí. Kromě přeplňované verze, o které se prozatím pouze spekuluje, by mohl hrát významnou roli právě hybrid. Negativum v podobě vyšší hmotnosti by mohlo být částečně kompenzováno redukcí od divize TRD, která je schopna snížit váhu vozu o 100 kilogramů.

Sníží se i rozměry nebo výrobní náklady hybridního ústrojí, což se projeví nejprve u nové generace Priusu, která se představí v nejbližší budoucnosti.

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: