Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mazda chystá hned dvojici nových SUV

News

11.09.2013

Úspěch vozů SUV nedává spát ani Mazdě. Její model CX-5 se prakticky nestačí ani prodávat a japonská automobilka chystá další dva podobné vozy, které mají pokrýt celé spektrum od kompaktní třídy až po větší SUV.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Boom vozů SUV a různých crossoverů trvá již několik a zdá se, že jen tak neskončí. V příštích letech se tak dočkáme novinek podobného ražení prakticky pokaždé, když nějaká automobilka představí nový model. Neustálého zájmu zákazníků o SUV jsou si vědomi i u Mazdy, která se se svým modelem CX-5 trefila do vkusu zákazníků, kteří oceňují skvělé jízdní vlastnosti a vyspělé motory SkyActiv.

Podobného receptu jako v případě CX-5 se bude automobilka držet i u dvou novinek, jež se na trh dostanou do roku 2016. První z nich bude crossover spadající do segmentu B, tedy konkurent Opelu Mokka nebo Peugeotu 2008. Co se týče designu, ten se bude od CX-5 celkem zásadně lišit. Vzhled tohoto modelu měl totiž na starosti ještě designér Laurens van den Acker, který v současné době působí u Renaultu. Mazda tak přijde s poněkud jiným designovým jazykem, který se však bude řídit filozofií Kodo současných modelů.

Další novinkou bude vůz segmentu D, tedy konkurent takového Hyundai Santa Fe nebo plánovaného velkého SUV od Škody. Nástupce kdysi celkem úspěšného modelu CX-7 bude mířit především na severoamerické zákazníky, nicméně i v Evropě si své zákazníky zcela jistě najde.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: