Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Nissan X-Trail se zbavil hran a vypadá k světu

News

11.09.2013

Nissan přivezl do Frankurtu novou generaci modelu X-Trail. Na rozdíl od svých předchůdců je novinka více orientována na asfaltové povrchy. Navíc díky atraktivnímu vzhledu má velké šance se stát prodejním hitem.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Předchozí generace Nissanu X-Trail patřila mezi to málo vozů, které si navzdory dnešnímu trendu zachovaly své terénní schopnosti. Nová generace však obrousila hrany, a to doslova, jelikož design vozu přešel k moderním oblinám a jízdní vlastnosti se nyní budou lépe potýkat s nástrahami světových silnic. Nissan však deklaruje, že co se týče jízdy mimo zpevněné povrchy, nebude mít X-Trail větší problémy.

Nová generace tohoto vozu se tak postavila konkurentům z řad Hondy CR-V nebo Toyoty RAV4. Zadní dveře vozu se dají otevřít až do úhlu 80 stupňů. což usnadní nastupování nebo manipulaci s dětskými sedačkami. Cestujícím vzadu se také díky delšímu rozvoru zvětšil prostor pro kolena. Nissan X-Trail nabídne až sedmimístnou karoserii, třetí řada sedadel tak může být sklopná, čímž se radikálně zvětší zavazadlový prostor.

Nissan použil u nového X-Trailu nejnovější verzi systému pohonu všech kol s názvem ALL MODE 4X4i. Jeho nastavení lze provádět otočným ovladačem na středovém tunelu. Zvolit budete moci tří režimů – 2WD (pohon pouze přední nápravy), Auto (pohon všech kol pouze v případě potřeby) nebo Lock (pohon všech kol permanentně). Vůz je vybaven také systémem Active Ride Control, který sleduje silnici před vozem a upravuje nastavení tlumičů v závislosti na povrchu. V nabídce nebude chybět ani Active Engine Brake, jež bude mít za úkol zvýšit brzdný účinek motoru při projíždění zatáček nebo při zpomalování. Nabídku elektronickým systémů doplní ještě Active Trace Control, jenž bude pomocí snímání úhlu volantu nebo rychlosti přibržďovat jednotlivá kola tak, aby byl vůz co nejméně nedotáčivý. V terénu pak jistě oceníte systémy Uphill Start Support a Advance Hill Descent Control, které budou mít na starosti vyjíždění a sjíždění svahů.

Do prodeje se nový Nissan X-Trail dostane v 1. čtvrtletí roku 2014. Mezi trhy jistě nebude chybět ani ten český.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: