Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Fabia RS skončí bez náhrady, nebyl o ní zájem

News

11.09.2013

Mladoboleslavská automobilka oznámila, že nová generace Fabie, která se představí příští podzim, nebude mít sportovně zaměřenou verzi RS. Zákazníci o tu současnou totiž neměli zájem.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Tato zpráva působí poněkud paradoxně vzhledem k oblibě vetší Octavie RS, která se před několika měsíci představila ve své třetí generaci. Na rozdíl od svého většího sourozence je však Fabia RS mnohem méně populární. Zákazníky se nepodařilo nalákat ani na praktičtější Fabii Combi RS. Recept, který Škoda použila u Octavie, tak nevyšel.

Kategorie hot hatchů segmentu B je totiž velmi specifická. Lidé si je kupují spíše pro jízdní zážitky na okreskách nebo na okruhu než pro každodenní ježdění. A proto Fabia RS s dvouspojkovým automatem nebyla volbou těch pravých nadšenců. Ostatně ono se to bude jistě týkat i příbuzného Pola GTI nebo Ibizy Cupra, nicméně tyto modely mají své jisté i v budoucnu. Že se navíc nejedná jen o další „zaručenou“ zprávu, dokazuje to, že konec Fabie RS ohlásil sám Frank Welsch, jenž má na starosti vývoj automobilů Škoda. Automobilka podle něj musí vyrábět ty vozy, o které je zájem. To tedy zároveň nevylučuje, že se písmena „RS“ u Fabie neobjeví někdy v budoucnu, záleží jen na zájmu. Místo toho se v nejbližších letech dočkáme pouze speciálních designových verzí po vzoru Fabie Monte Carlo, která slaví u zákazníků úspěch.

Welsch se zároveň rozpovídal na téma nové Fabie, jež si svou premiéru zažije příští rok na zářijovém autosalonu v Paříži. Zatímco některé zprávy mluvily o využití modulární platformy MQB, šéf vývoje Škody tyto domněnky vyvrátil. Nicméně na rozdíl od současného modelu bude novinka širší a atraktivnější. Po stránce rozměrů se nebude jednat o nijak velký skok, Fabia si totiž musí udržet odstup od Rapidu a Rapidu Spaceback.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: