Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Honda Civic Type-R 2015 bude mít minimálně 280 koní

News

10.09.2013

Honda potvrdila, že nová generace ostrého Civicu Type-R bude mít motor s výkonem vyšším než 280 koní. Útok na první místo mezi předokolkami na Nordschleife se tak zdá být reálný.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na novou Hondu Civic Type-R si ještě počkáme, premiéra tohoto hot hatche má totiž proběhnout až během roku 2015. Honda si dává s tímto modelem dost na čas, přece jen prohlášení o tom, že se bude jednat o nejrychlejší předokolku na Nürburgringu japonskou automobilku zavázala k vytvoření dokonalého vozu. Už dříve jsme osušili slzy po zprávě, že k pohonu nového Civicu Type-R nebude sloužit úchvatný atmosférický dvoulitr, který točil prakticky až do nekonečna. Místo něj totiž přijde přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,0 litru, jež by měl dávat výkon minimálně 280 koní, v praxi to ale bude pravděpodobně více.

Co se designu týče, ten bude mnohem agresivnější než u běžných verzí. Z oficiálních fotek z testování na Nürburgringu můžeme vidět čtyři velké koncovky výfuku nebo zadní přítlačné křídlo. Sníží se také světlá výška, vůz dostane větší kola o průměru 18 palců. Honda má do představení v roce 2015 ještě spoustu času nový Civic Type-R pilovat, snad mu jeho konkurenti neutečou. I když na druhou stranu současný Mégane R.S. 265 má svá nejlepší léta za sebou, nová generace bude navíc mnohem kompromisnější, absence manuální převodovky je pak téměř jistou věcí. Pozlobit Hondu by pak mohl zejména nový Focus RS, který v minulé generaci patřil k tomu nejrychlejšímu, co jste si v kategorii hot hatchů mohli koupit.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: