Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Porsche 918 Spyder je nejrychlejším vozem na Nürburgringu

News

10.09.2013

Porsche vytvořilo s novým modelem 918 Spyder rekord na slavné Severní smyčce. S časem 6 minut a 57 sekund je tento hybrid nejrychlejším silničním automobilem všech dob.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Vypadá to, že se čekání vyplatilo. Porsche se svým novým hybridním supersportem zákazníky napínalo až do poslední chvíle, nicméně představení máme konečně za sebou. Že to ale trvalo, že? Porsche ale evidentně vědělo, proč oproti svým konkurentům v podobě LaFerrari nebo McLarenu P1 půl roku počkalo, v Zuffenhausenu totiž chtěli vytvořit nejrychlejší silniční automobil v historii Severní smyčky (Nordscheilfe), která je součástí slavného Nürburgringu. Povedlo se jim to?

No jistě, že ano! Za volant Porsche 918 Spyder se posadil jezdec Marc Lieb, který 20,6 kilometru dlouhý okruh plný desítek záludných zatáček projel za 6 minut 57 sekund, čímž překonal do té doby první Gumpert Apollo, který byl o 14 sekund pomalejší. Jen pro osvěžení připomene, že k pohonu Porsche 918 Spyder slouží kombinace atmosférického osmiválce o objemu 4,6 litru, který disponuje výkonem 447 kW/608 koní. Tuto jednotku doplňují ještě dva elektromotory o celkovém výkonu 210 kW/286 koní. Dohromady pak dává Porsche 918 Spyder 652 kW/887 koní. Zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou 2,8 sekund, na dvoustovce je Porsche za vynikajících 7,7 sekundy, magickou třístovku protne vůz za 22 sekund. Maximální rychlost dosahuje 345 km/h. Dynamika jízdy čistě na elektřinu ovšem také není vůbec špatná, elektromobily dotlačí vůz na 100 km/h za necelých 7 sekund a rozjedou jej na 150 km/h.

Pokud vás tento vůz zaujal natolik, že jej musíte mít ve své garáži, pospíchejte k nejbližšímu prodejci Porsche a připravte si minimálně 16,5 milionu korun, respektive 18,2 milionu korun za verzi s paketem Weissach, který z 918 Spyder udělá okruhového zabijáka. Podle všech zpráv se minimálně jeden kus do Česka chystá. Pokud tedy budeme mít štěstí, možná jej spatříme na vlastní oči.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: