Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel Ampera zlevňuje až o 200 000 korun

News

09.09.2013

Ampera nepatří zrovna mezi prodejní šlágry. Může za to především jeho vysoká cena. To pravděpodobně pochopil i Opel, jelikož model pro rok 2014 zlevňuje o masivních 7600 eur, což je v přepočtu téměř 200 000 Kč.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Elektromobily a hybridy to nemají v Evropě zrovna lehké. Vysokou cenu leckdy nepomohou srazit ani státní pobídky a zákazníci dávají přednost raději automobilům se vznětovými motory, které jsou ve výsledku ekonomicky racionálnější a především netrpí na krátký dojezd a dlouhou dobu nabíjení. Toho si jsou velmi dobře vědomi u takového Opelu, který nabízí na evropských trzích model Ampera. Tento vůz v sobě kombinuje elektromotor a klasický zážehový motor, který však nepohání samotný automobil, nicméně funguje jako generátor elektřiny. Celkový výkon pohonného ústrojí je 111 kW/151 koní. Celkově ujede Opel Ampera 500 kilometrů v kombinaci se spalovacím motorem, čistě na elektřinu to pak je 80 kilometrů.

Z hlediska dynamiky na tom není hybrid vůbec zle, akcelerace z 0 na 100 km/h zabere vozu pouze 9 sekund, s maximální rychlost 161 km/h však tolik neohromí. Neohromila ani cenovka, která se na českém trhu pohybovala okolo 1,16 milionu korun.  Tomu je však velmi pravděpodobně amen. Opel se totiž Amperu zlevnit, a to o takřka 200 000 korun, respektive 7600 eur. Uvidíme, jak se tento krok projeví na trhu, přece jen okolo milionu se dá pořídit například BMW řady 3, které je pro většinu zákazníků lepší volbou.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: