Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Hankook i-Flex: pneumatika a kolo v jednom

News

09.09.2013

Jihokorejský výrobce pneumatik Hankook představí ve Frankfurtu zajímavý prodkut s názvem i-Flex, který kombinuje pneumatiku a samotné kolo. Vše se navíc obejde bez vzduchu, takže se není řeba obávat defektu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Autosalon ve Frankfurtu není jen o automobilech samotných, ale o všem, co s nimi souvisí. Velmi zajímavou novinku má pro nás nachystána jihokorejská společnost Hankook, jeden z předním producentů pneumatik na světě. Premiéru si ve Frankfurtu totiž odbyde kolo i-Flex. Jedná se o hybrid, který v sobě spojuje pneumatiku a disk kola. Ve výsledku se navíc vlastně ani nejedná o pnematiku, jelikož i-Flex je vyroben z polyuretanu. S podobnými výrobky, které nepotřebovaly ke své funkci vzduch nebo dusík, se již v minulosti experimentovalo. V sériových automobilech se zatím podobné pneumatiky neobjevily, nicméně například americká armáda tento typ obutí v omezené míře používá.

Hankook šel však ještě dál a řídil se filozofií all-in-one, tedy vše v jednom. Hankook i-Flex je díky provázanosti obutí a disku lehčí než klasické řešení, což má například uspořit nějaké ty desetinky litru paliva. A to je v dnešní době prakticky nejdůležitějším hlediskem pro všechny výrobce automobilů. Představený kus je vyroben v rozměrech 155/590 R14, tedy šířka 155 mm a průměr 590 mm. jelikož se jedná o jednolitý kus. Hankook použije pro prezentaci i-Flexu Volkswagen Up!, jež prošel rukami specialistů z tuningové společnost ABT. Podle společnosti Hankook je navíc i-Flex vyroben z 95 % z recyklovatelného materiálu, což má výrazně snížit ekologickou zátež, jíž jsou klasické pneumatiky pověstné.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: