Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Infiniti Q30 má velké ambice

News

09.09.2013

Koncept Q30 od Infiniti bude mít premiéru na autosalonu ve Frankfurtu již zítra. Podle automobilky se sériová verze má stát po modelu Q50 nejprodávanějším vozem značřky Infiniti.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Infiniti je jednou z těch značek, které vznikly především pro potřeby severoamerického trhu. Japonské automobilky totiž chtěly nabídnout zákazníkům luxusní vozy, které by však pod hlavičkou tradičních výrobců typu Toyota nebo Nissan pravděpodobně neuspěly. V USA se tak postupně objevil Lexus, Acura nebo právě Infiniti, jenž patří pod Nissan. A právě Infiniti vstupuje v současné době do nové éry, v níž se má stát jedním z hlavních hráčů v segmentu prémiových automobilů nejen ve Spojených státech, ale i v Evropě. Jedním z klíčových modelů má být crossover Q30, jehož premiéra je naplánována na autosalon ve Frankfurtu.

Infiniti Q30 využije modulární platformu MFA s pohonem předních kol. O design se postarali někteří z tvůrců bláznivého Nissanu Juke nebo velmi úspěšného Qashqaie. Koncept Q30 je 4,46 metru dlouhý, 1,47 metru vysoký a 1,81 metru široký. Výrobá sériové verze začne v roce 2015 v závodě Nissanu v anglickém Sunderlandu a podle všeho se bude velmi podobat premiérovému konceptu.

Sama automobilka si od Q30 velmi slibuje, podle všeho se má jednat o druhý nejprodávanější vůz značky, hned po větším sedanu Q50,  který si vzal na mušku především BMW řady 3, které je oblíbeným terčem srovnávání. Z trojkového BMW si totiž udělal hlavního rivala i nový Lexus IS.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: