Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Omlazený Duster bude k dispozici i s motorem 1.2 TCe 125

News

09.09.2013

Již zítra se otevřou brány autosalonu ve Frankfurtu, na kterém se objeví i modernizovaná Dacia Duster. Kromě lehce upraveného vzhledu se dočkáme i nového motoru 1.2 TCe 125.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Dacii Duster si zákazníci oblíbili především kvůli ceně, která z něj dělá jedno z nejlevnějších aut s pohonem 4x4 na trhu a vůbec nejlevnější SUV, které si můžete u nás pořídit. Dacia představila minulý rok novou generaci modelu Sandero a Logan, které daly nahlédnout do budoucnosti rumunské značky. Po vzoru těchto modelů dostal upravený exteriér i Duster. Designéři měly v tomto případě celkem jednoduchou práci, vůz totiž vypadal dobře již před faceliftem, stačilo tedy upravit zejména přední část a Duster může s chutí pokračovat dalších několik let.

Změny se udály i v interiéru. Vyšší verze nabídnou za příplatek multimediální systím MediaNav, který v poměru cena/výkon ptaří k tom u nejlepšímu na trhu. V Dacii také konečně vyslyšeli kritiku ohledně ovládání oken, které bylo přesunuto ze středového panelu na dveře. Jen škoda, že stahování s dojezdem bude stále jen u řidiče.

Daica Duster bude také nově vybavena paketem Adventure, který nabídne „off-roadový“ vzhled. Významnou novinkou je také motorizace 1.2 TCe 125, která bude nabízena výhradně se šestistupňovou manuální převodovkou. Výhodou tohoto motoru bude dostatek točivého momentu v nízkých otázkách, například od 1500 min-1 bude k dispozici již 90 % točivého momentu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: