Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Nové Audi A3 Cabriolet se oficiálně představuje

News

08.09.2013

Audi si před začátkem autosalonu ve Frankfurtu připravilo pro své fanoušky premiéru nového A3 Cabriolet, které se hodlá stát nejprodávanějším vozem ve své třídě.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nové Audi A3 je na trhu teprve necelý rok. Automobilka nicméně stačila představit kromě třídveřového hatchbacku také praktičtější polokombi Sportback nebo stylový sedan, jenž má slavit úspěch především v zámoří. Nyní přichází na řadu také poněkud nepraktické, o to ale zajímavější A3 Cabriolet, který narostl do délky 4,42 metru. Oproti předchůdci je díky použití modulární platformy MQB a lehkým materiálům o 50 kilogramů lehčí. Díky většímu rozvoru se zvýšil prostor nejen pro cestující, ale i pro zavazadla, a to o 60 litrů.

Plátěná střecha vozu zůstala, Audi tak nepodlehlo módě kabrioletů s pevnou střechou. Toto řešení je díky kvalitnímu čalounění z hlediska hluku velmi komfortní, navíc šetří váhu. Střechu navíc budete moci stáhnout do rychlosti až 50 km/h, celý proces pak trvá 18 sekund.

Co se týče motorů, žádné překvapení se nekoná. Základ bude tvořit zážehový čtyřválec 1.4 TFSI o výkonu 103 kW/122 koní, který doplní silnější 1.8 TFSI se 132 kW/180 koní. V době zahájení prodeje bude k dispozici také vznětový 2.0 TDI o výkonu 110 kW/150 koní, kterému bude později sekundovat slabší 1.6 TDI o výkonu 81 kW/110 koní. Vrcholem se stane verze S3 Cabriolet s motorem 2.0 TFSI o výkonu 221 kW/300 koní, který bude spojen výhradně s pohonem všech kol. V případě verze s dvouspojkovou automatickou převodovkou DSG zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,4 sekundy.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: