Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Caterham představil siluetu nového vozu na monopostu F1

News

07.09.2013

Caterham se nejvíce proslavil jako výrobce moderní reinkarnace legendárního Lotusu Seven. Kromě tohoto modelu se však můžeme těšit na novinku, jejíž silueta se objevila na monopostu F1.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Caterham patří mezi nejúspěšnější malosériové výrobce ve Velké Británii. Zatímco dnes tvoří drtivou část produkce moderní varianta legendárního Lotusu Seven, v budoucnu se k těmto vozům přidá i další sportovní model, jež si svou malou premiéru odbyl tento víkend v Itálii. Caterham totiž využil svého působení ve formuli 1 a umístil siluetu novinky na svůj monopost. V rámci tradic značky Caterham nebude mít vůz pevnou střechu, to aby si řidič vychutnal co nejryzejší zážitek z jízdy.

Premiéra samotného vozu neproběhne příští týden na autosalonu ve Frankfurtu, nýbrž až 20. září v rámci Velké ceny Malajsie. Caterham zvolil tuto variantu velmi chytře, jelikož většina pozornosti bude zaměřena přímo na něj. Ve Frankfurtu se tak představí pouze jedna novinka, a to základní Catereham Seven 165 s přeplňovaným tříválcem o objemu 0,66 litru a výkonu 59 kW/80 koní, který pochází z motocyklu.

Podle představitelů automobilky nebude mít novinka nic společného s chystaným sportovním modelem, na němž pracuje Caterham společně s Renaultem. Francouzi se s Brity spojili v rámci znovuoživení kdysi velmi slavné značky Alpine.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: