Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Alpina D3 BiTurbo aneb 350 naftových koní

News

06.09.2013

Na autosalonu ve Frankfurtu ukáže automobilka Alpina upravenou vznětovou verzi trojkového sedanu a kombi. Dvakrát přeplňovaný vznětový šestiválec bude disponovat výkonem až 350 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Alpina prodělala během let velmi zajímavý progres. Z úpravce automobilů BMW se postupem let stal regulérní výrobce, který přetvoří standardní „baworáky“ na něco více. Na první pohled se Alpiny od běžných BMW moc neliší, ve skutečnosti jsou ale rozdíly celkem výrazné, vždyť automobily z Buchloe mají i 40 % dílů odlišných! Modelové portfolio malé značky zahrnuje v současné době hned několik modelů. Vrchol tvoří model B7 BiTurbo na základech BMW řady 7, o stupínek níže leží modely B6 BiTurbo Coupé a B6 BiTurbo Cabrio, B5 BiTurbo, D5 BiTurbo, XD3 BiTurbo a B3 BiTurbo, na které se můžete těšit v novém Autohitu 20/2013!

Kromě zážehových modelů se tak Alpina zaměřuje i na ty vznětové. Novinkou, kterou se bude výrobce prezentovat ve Frankurtu, bude D3 BiTurbo se vznětovým šestiválcem o objemu 3,0 litru. Tento motor najdeme již v modelech D5 BiTurbo a XD3 BiTurbo, které je prvním SUV v historii značky. V obou případech dává upravený šestiválec výkon 257 kW/350 koní, nejinak tomu bude i v případě D3 BiTurbo. Točivý moment dosáhl v tomto případě masivních 700 N.m, které bude na zadní kola posílat osmistupňová automatická převodovka. U vozů s levostranným řízením bude k dispozici také verze Allrad s pohonem všech kol. V příplatkové výbavě pak naleznete například samosvorný diferenciál. Ten rozhodně doporučujeme.

Dynamicky na tom bude vznětová Alpina skvěle. Akcelerace z 0 na 100 km/h bude otázkou 4,6 sekund, maximální rychlost bude 279 km/h. u Alpiny totiž evidentně nejsou signatáři dohody o omezení rychlosti na 250 km/h. Díkybohu!

Kromě sedanu bude v nabídce také praktičtější kombi s přídomkem Touring. V blízké budoucnosti se zcela jistě dočkáme také nové B4 BiTurbo Coupé/Cabrio, kterou by mohla doplnit i vznětová varianta D4 BiTurbo.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: