Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

První foto konceptu SUV Jaguar C-X17

News

06.09.2013

Již dny zbývají do odhalení koncpetu C-X17, jenž přiblíží podobu prvního sériového SUV v historii značky Jaguar.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Segment vozů SUV zažívá v posledních patnácti letech nevídaný boom. Svou troškou do mlýna přispělo již například BMW nebo Porsche, v obou případech k nelibosti velké části fanoušků. Nicméně jak čas ukazuje, sázka na „sportovní tereňák“ (s oprávněnými uvozovkami) se drtivé většině automobilek vyplatila. Zatímco německé prémiové značky mají ve své nabídce různých SUV a crossoverů nepočítaně, Jaguar je v tomto ohledu pořádně pozadu. Toho jsou si vědomi i v britské automobilce, proto chystají ve Frankfurtu světovou premiéru konceptu C-X17, tedy prvního sériového SUV od Jaguaru.

Jaguar se mohl při vývoji tohoto modelu opřít o zkušenosti spřízněného Land Roveru, který patří k nejzkušenějším výrobcům terénních automobilů a SUV na světě. Sériový Jaguar SUV využije základ z hliníku (platforma PLA), který by měl udržet hmotnost vozu v rámci přijatelných čísel. Koncept se drží designu, jenž odkazuje  k modelům XF a XJ. Přídi dominuje rozměrná maska, kterou doplňují dva velké nasávací průduchy v nárazníku. Rozměrově relativně malé jsou pak úzké přední světlomety.

K pohonu vozu budou sloužit především zážehové a vznětové šestiválce, nicméně výjimkou nebudou ani jednotky se čtyřmi válci. Vrcholem bude zcela jistě verze s kompresorem přeplňovaným osmiválcem o objemu 5,0 litru, jehož výkon se bude pohybovat okolo 500 koní. V rámci trendu snižování spotřeby a emisí se nicméně setkáme i s hybridem.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: