Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault Mégane polila živá voda

News

06.09.2013

Renault představí na autosalonu ve Frankfurtu omlazenou modelovou řadu Mégane. Facelift se dotkne všech verzí včetně té vrcholné od divize RenaultSport.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Francouzské automobilky bojují s prodeji jak se dá. Zatímco Peugeot představí příští týden zcela novou 308, konkurenční Renault přiveze do Frankfurtu pouze omlazenou modelovou řadu Mégane. Tento model je nicméně celkem úspěšný, proto není zas až takový důvod spěchat s nástupcem. Na první pohled jsou změny opravdu decentní, Mégane dostal například novou přední masku s rozměrným logem, upravenou kapotu a přední nárazník nebo světlomety s jiným tvarem a černým pozadím.

Jak již bylo řečeno, omlazení se týká celé modelové řady, tedy třídveřového a pětidveřového hatchbacku a kombi. Změny se dotknou také vrcholné verze R.S. s přeplňovaným čtyřválcem o objemu 2,0 litru, který disponuje výkonem 195 kW/265 koní.

Kromě omlazeného Méganu ukáže Renault ve Frankfurtu také koncept, který by měl být spojen s novou značkou Initiale Paris, pod níž budou v budoucnu vyjíždět luxusní Renaulty. Prvními adepty budou nové Clio a nástupce modelu Espace, jenž už nebude MPV, nýbrž se vydá do segmentu crossoverů.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: