Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Alonso je se 600 miliony korun ročně nejlépe placeným jezdcem

News

05.09.2013

Renomovaný časopis Forbes zveřejnil seznam nejlépe placených jezdců. Na prvním místě stanul jezdec F1 Fernando Alonso s ročním příjmem blížícím se 600 milionům korun.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Dnešní svět je doslova zaplaven různými žebříčky. Kromě seznamu tisícovky nejbohatších lidí si můžeme přečíst také o tom, která celebrita je tou nejvlivnější nebo nejlépe oblékanou. Nás však bude zajímat seznam, který vydal renomovaný časopis Forbes, jenž se na podobné žebříčky specializuje. Ten se totiž zaměřuje na nejlépe placené zástupce motorsportu, který patří k nejštědřejším. Na prvním místě stanul Fernando Alonso, toho času jezdec stáje Ferrari a hlavní konkurent trojnásobného mistra světa Sebastiana Vettela. Španělský jezdec si totiž ročně přijde na neuvěřitelných 30 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 585 milionů korun!

Na druhém místě se umístil další jezdec F1 Lewis Hamilton, který od letošní sezony jezdí za Mercedes. V německé tovární stáji tento britský mistr z roku 2008 rozhodně finančně nestrádá, za rok si totiž vydělá 27,5 milionu dolarů (536 milionů korun). Právě peníze měly být jedním z důvodů, proč Brit po tolika letech změnil tým. Vzhledem k výsledkům McLarenu v tomto roce ale udělal rozhodně dobře. Až na třetím místě se umístil první závodník mimo formuli 1. Zatímco v Evropě je Dale Earnhardt jr. prakticky neznámý, v USA platí za velkou celebritu, jedná se totiž o jednoho z nejlepších závodníků série Nascar v historii. To ostatně oceňují tým i sponzoři, jelikož na jeho kontě přistane tento rok 26 milionů dolarů (507 milionů korun). Za Dalem se umístil jeho krajan Jimmie Johnson s ročním výdělkem 24 milionů dolarů (468 milionů korun), následovaný Valentinem Rossim (22 milionů dolarů/429 milionů korun) a dalším jezdcem Nascaru Tony Stewartem (18,5 milionů dolarů/361 milionů korun).

Až na sedmém místě figuruje nejúspěšnější jezdec F1 posledních let, trojnásobný mistr světa Sebastian Vettel s ročním příjmem 18 milionů dolarů (351 milionů korun), který se o tuto příčku dělí s Jeffem Gordonem, další legendou série Nascar. Velkým překvapením je umístění Danicy Patrick, jedné z mála úspěšných závodnic. Jejích 15 milionů dolarů ročně (293 milionů korun) poráží 14 milionů dolarů 273 milionů korun) Jensona Buttona.


Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: