Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Benz CLA 45 AMG Racing Series míří na závodní okruhy

News

05.09.2013

Ostrý kompaktní sedan CLA 45 AMG se dočká také závodní okruhové varianty. Výkon bude záležet na naladění jednotlivých vozů, nicméně určitě bude vyšší než v případě standardní verze s výkonem 360 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Mercedes-Benz CLA 45 AMG se pyšní nejsilnějším sériově vyráběným čytřválcem na světě. Relativně malá jednotka totiž ze sebe dokáže vymáčknout 265 kW/360 koní a masivních 450 N.m. Je tedy logické, že se tento motor podívá i na závodní okruhy. Mercedes-Benz totiž nyní zveřejnil první fotky modelu CLA 45 AMG Racing Series, jenž by se měl představit na světových okruzích již v příští sezoně. Vůz vyjede standardně jako předokolka, nicméně na přání může být vybavena také pohonem všech kol. O výkonu nejsou bližší informce, vše totiž bude záležet na konkrétním naladění nebo na použité převodovce.

Závodní specifikace dostala širší rozchod kol vpředu i vzadu, nastavitelné tlumiče nebo odklony kol. Vůz je vybaven také brzdovým systémem od AMG s ventilovanými kotouči. Některé části karoserie, například prahy nebo rozšířené blatníky, jsou vyrobeny z karbonu.

Nechybí ani závodní pneumatiky, boční nasávací průduchy, nezbytná klec v interiéru, sportovní skořepiny Recaro s přípravou na systém HANS (ten zabraňuje případnému zranění krční páteře), hasicí systém nebo závodní volant s pádly.

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: