Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Rivalové: příběh Nikiho Laudy a Jamese Hunta míří do kin

News

04.09.2013

Již začátkem října bude mít premiéru jeden z nejočekávanějších snímků tohoto roku. Film Rush, který vstoupí do českých kin pod názvem Rivalové, mapuje legendární souboje pilotů F1 Nikiho Laudy a Jamese Hunta v režii oscarového režiséra Rona Howarda.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Filmy s motoristickou tématikou patří k těm divácky nejoblíbenějším. Však stačí zavzpomínat na legendární Le Mans z 60. let, kde diváky okouzloval svým jezdeckým a hereckým umem Steve McQueen. Do českých kin se 3. října chystá další snímek, který má ty nejvyšší ambice. Ron Howard, režisér snímků Navždy a daleko, Apollo 13 nebo Čistá duše, zmapoval soupeření legendárních jezdců formule 1 Nikiho Laudy a Jamese Hunta. Oba dva jezdci byli naprostými protiklady. Zatímco Rakušan Lauda byl pečlivý, zodpovědný a přesný, Hunt byl typický bouřlivák, kterého fanoušci prostě museli milovat.

Film Rush, respektive Rivalové, ukáže divákům zákulisí kolotoče formule 1 v době, kdy většinu práce museli odvádět samotní jezdci. Nedbalo se ani tolik na marketingové akce, formule 1 totiž byla v té době o skutečném jezdeckém umu. Rivalové se zaměřili na vztah dvou soupeřů, který byl později poznamenán Laudovou tragickou nehodou, při které málem zemřel. Ostatně následky popálení si sebou nese Rakušan dodnes.

Podle prvních ohlasů se film velmi vydařil, dokonce se může jednat o jednoho z nejžhavějších kandidátů na Oscara. Ostatně to budeme moci posoudit už za několik týdnů. V hlavních rolích se představí Daniel Brühl (Niki Lauda) a Chris Hemsworth (James Hunt).

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: