Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Honda CR-V s novým motorem 1.6 i-DTEC začíná na 599 000 Kč

News

04.09.2013

Honda uvádí na český trh novou verzi svého oblíbeného SUV s názvem CR-V. Nový vznětový motor 1.6 i-DTEC bude k dispozici výhradně s pohonem předních kol.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na český trh v těchto dnech přichází nová verze Hondy CR-V. Ačkoliv se svým způsobem jedná o jednu z nejzákladnějších verzí, určitě by byla škodi ji přehlížet. K pohonu totiž slouží nový vznětový čtyřválec 1.6 i-DTEC o výkonu 88 kW/120 koní a točivém momentu 300 N.m, který patří k nejúspornějším a nejsilnějším jednotkám ve své třídě. Hondě se konečně podařilo vyvinout opravdu konkurenceschopný maloobjemový turbodiesel, který může slušně zatápět i zavedené evropské konkurenci. Premiéru si tato jednotka odbyla v deváté generaci modelu Civic, nyní se představuje i v modelu CR-V.

K dispozici bude motor 1.6 i-DTEC až od druhého výbavového stupně Comfort. Cena v tomto případě začíná na 599 000 Kč. V případě verze Elegance bude nutné zaplatit minimálně 649 000 Kč. Posledním stupněm, ve kterém bude možné nový motor objednat, je výbava Lifestyle s cenovkou od 729 000 Kč. Jak se na japonské vozy sluší, již standardní provedení nabídne bohatou výbavu, příplatkové prvky se tak omezí jen na několik položek (například vyhřívání předních sedadel, navigaci nebo příjem digitálního vysílání pro rádio).

Honda uvedla na trh model CR-V se slabším vznětovým motorem zejména kvůli nízké spotřebě, která se v kombinovaném cyklu pohybuje okolo 4,5 litru na 100 km. My jsme s tímto model jezdili, naše zkušenosti si můžete přečíst v Autohitu 18/2013!

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: