Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lexus NF-NX ukazuje podobu nového kompaktního SUV

News

04.09.2013

Pro Lexus je segment SUV jedním z nejdůležitějších. Model RX totiž patří k nejoblíbenějším zástupcům této kategorie na světě. V budoucnu jej doplní ještě menší bráška, jenž vzejde z konceptu NF-NX.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Lexus RX patřil kdysi k velmi oblíbeným vozům nejen ve světě, ale také u nás. Nicméně nástup německé konkurence a absence vznětorých motorů odsoudili RX do role alternativní volby pro ty, kteří nechtějí jít s davem. Kromě velkého SUV však Lexus chystá také menšího sourozence, jehož podobu částečně nastiňuje kocnept NF-NX, který se představí již příští týden ve Frankfurtu.

Lexus se rozhodl zbavit se nálepky výrobce esteticky nudných automobilů, takže nová generace modelů nese celkem agresivní prvky designu. Nejinak tomu je i crossoveru NF-NX, jehož karoserie je tvarována celkem divoce. Přední části vévodí rozměrná vřetenovitá maska, z boku pak nejvíce zaujme zadní část s vystouplými podběhy. Celkově působí vůz velmi agresivně, takže je jasné, že sériová verze dostane umírněnější tvary. I tak se ale bude jednat o velmi pohledný vůz, což dokazuje například takový sedan IS, který i v běžné verzi bez paketu F Sport působí dynamicky.

Lexus zatím nezvěřejnil bližší informace o pohonném ústrojí, nicméně k pohonu konceptu NF-NX zcela jistě slouží hybridní soustava. Ta bude velmi pravděpodobně shodná s tou z modelu IS 300h nebo GS 300h. Základem je atmésférický čtyřválec o objemu 2,5 litru, který doplňuje elektromotor. Celkový výkon je 162 kW/220 koní.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: