Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Hybridní Audi Sport Quattro má výkon 700 koní

News

04.09.2013

Audi přiveze do Frankfurtu upravený koncept Sport Quattro. Hybridní sportovní vůz má kombinovaný výkon přesně 700 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Když Audi představilo v 80. letech první generaci Quattra, jednalo se o malou revoluci. Byl to totiž právě tento vůz, který má velkou zásluhu na rozvoji pohonu všech kol. Audi  Quattro drtilo v té době v rally prakticky všechny soupeře, výhoda pohonu 4x4 byla neoddiskutovatelná. Na slávu původního Quattra by automobilka alespoň částečně navázala s novým Sport Quattro, jehož upravenou podobu přiveze na autosalon ve Frankfurtu. Audi Sport Quattro v2.0 vychází ze studie představené již v roce 2010. Od ní se však liší upraveným exteriérem. Nové jsou například přední LED světlomety, které přidávají vozu na agresivitě.

Karoserie vozu je z velké části vytvořena z hliníku a z CFRP, tedy z uhlíkovým vláknem posílenými plasty. Celková hmotnost vozu se tak pohybuje na hodnotě 1850 kilogramů, nesmíme totiž zapomínat na přítomnost těžkých elektromotorů a akumulátorů. Ač se to z fotek nemusí zdát, rozhodně se nejedná o žádného drobečka. Audi Sport Quattro totiž měří na délku 4602 mm, na šířku 1964 mm a na výšku 1386 mm. Rozvor vozu se natáhl na velmi slušných 2784 mm, zavazadlový prostor má pak objem 300 litrů, což ale není ve výsledku nijak zajímavá hodnota.

Hlavní pozornost se totiž soustředí zejména na hybridní pohonnou soustavu, která v sobě spojuje dvakrát přeplňovaný osmiválec a elektromotor. Známý 4.0 TFSI generuje v tomto případě 412 kW/560 koní a 700 N.m, elektromotor přidává dalších 110 kW/150 koní a 400 N.m, kombinovaný výkon tak je plných 515 kW/700 koní, přičemž točivý moment narostl na 800 N.m. Zryhlcení z 0 na 100 km/h zabere Sport Quattru pouze 3,7 sekundy, maximální rychlost dosáhla 305 km/h. To vše při kombinované spotřebě 2,5 litru na 100 km. Této hodnoty je dosaženo také díky technologii vypínání válců nebo Start/Stop systému.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: