Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ford Mondeo Vignale prezentuje budoucnost luxusních Fordů

News

03.09.2013

Nové Ford v čele s druhou generací MPV S-MAX a čtvrtou generací Mondea bude Ford nabízet také v luxusním provedení Vignale, které má přinést prémiové prvky i do segmentu mainstreamových značek.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na nový Ford Mondeo se těšíme již hodně dlouho. Automobilka má ale bohužel v Evropě problémy s odbytem, který ji nutí přesunout výrobu některých svých modelů do levnějších destinací. A právě přesun výroby z belgického Genku do Španělska. Zatímco americký Fusion, obdoba našeho Mondea, se již nějakou dobu prodává, my si budeme ještě skoro rok počkat. Po zahájení prodeje nicméně můžeme očekávat kromě běžných verzí také luxusní provedení s přídomkem Vignale, které se zařadí nad výbavu Titanium X.

Kromě čtvrté generace Mondea se jako Vignale představí také nový S-MAX, jenž se jako koncept ukáže již příští týden ve Frankfurtu. Dvojici Fordů doplní ještě stylový crossover Edge, který se nabízí zejména v USA a na dalších vybraných trzích. Ford předpokládá, že se mu ročně podaří prodat 10 až 15 % modelů v provedení Vignale.

Představení nových luxusních variant je vcelku logickým krokem. Jak ukazují zejména německé prémiové automobilky, někteří zákazníci jsou ochotni zaplatit za výbavu i nějakých 40 % z původní ceny. Dá se říci, že takové Audi, BMW nebo Mercedes-Benz vydělávají v současné době na příplatkové výbavě více než na samotném voze.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: