Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Nissan X-Trail je připraven na svou premiéru

News

03.09.2013

Již příští týden se světu představí nová generace Nissanu X-Trail. Kromě jízdních vlastností v terénu se inženýři zaměřili i na pocit z jízdy po asfaltových cestách.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Dnešní doba přeje zejména těm SUV, která obstojí ve městě a na dálnici. Není tedy divu, že automobilky postupně opouštějí od terénních schopností a více se zaměřují na chování na silnici a ve městě. Podobným procesem projde i nová generace, která má potěšit především na hladkých silnicích. X-Trail také převezme roli sedmimístného vozu v nabídce Nissanu, nový Qashqai, který dorazí co nevidět, totiž bude k dispozici pouze v pětimístné konfiguraci.

Očekává se, že základní verze nabídnou pohon pouze předních kol. A to nejen z důvodů úspory z hlediska pořizovací ceny, ale také kvůli nižší spotřebě, která je zaklínadlem posledních let. Nejprodávanější verzí ale bude zcela jistě čtyřkolka s dvoulitrovým vznětovým čtyřválcem. Nissan X-Trail bude mít za úkol také nahradit klasický model střední třídy, jimž je například Ford Mondeo. Podobnou taktikou slavil Nissan úspěchy již v minulosti, tak proč by se to nemohlo opakovat i podruhé.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: