Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Land Rover Discovery 2014: staříkovi ubylo pár vrásek

News

03.09.2013

Model Discovery od Land Roveru se statečně pere s přibývajícimi léty. Modernizace přinesla tomuto vozu atraktivnější vzhled, jenž má ve spojení s osvědčenou technikou pomoci udržet svou pozici.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Zatímco luxusní část Land Roveru Range Rover prodělala v posledních několika letech zásadní obměnu, klasické „lanďáky“ svůj postupující věk nezapřou. Automobilka Land Rover se proto rozhodla zmodernizovat svůj stěžejní model Discovery, který se tak více přiblížil luxusním modelům Range Rover. Současná generace Discovery je na trhu prakticky již od roku 2004, o pět let později prodělal tento model výraznou modernizaci. Aktuální facelift je spíše decentní a zahrnuje především změny v oblasti vzhledu.

Z fotografií si všimneme nových předních světlomerů, přední masky nebo nového nárazníku. K pohonu Discovery slouží starý známý vznětový šestiválec o objemu 3,0 litru, který disponuje výkonem 188 kW/256 koní a točivým momentem 600 N.m. Pohonná jednotka prodělala v rámci současných trendů „eko kúru“, díky níž se spotřeba snížila na 8 litrů na 100 km. O přenos točivého momentu na všechna čtyři kola se postará skvělý osmistupňový automat ZF, který najdeme i v modelech Range Rover.

I když není Land Rover Discovery se svými 2570 kilogramy žádný atlet, dynamicky na tom není nijak špatně. Zrychlení z 0 na 100 km/h totiž proběhne za 9 sekund, maximální rychlost je pak 180 km/h.

Discovery bude nově možné vybavit například systémem monitorování slepého úhlu, kamerami na boku vozu, které budou moci vidět do křižovatek, senzorem snímajícím hloubku brodu nebo systémem hlídajícím přibližující se vozidla. Z komfotních prvků si zákazníci budou moci vybrat například mezi novým audiosystémem Meridian se 17 reproduktory o celkovém výkonu 825W.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: