Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Bentley Continental GT V8 S dostane výkon 529 koní

News

03.09.2013

Bentley uvede v příštích měsících na trh výkonnější provedení svého dvakrát přeplňovaného osmiválce o objemu 4,0 litru. Verze S se bude pyšnit výkonem 529 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Bentley Continental GT se v současné době nabízí se dvěma pohonnými jednotkami. Kromě majestátního dvanáctiválce o objemu 6,0 litru najdeme v nabídce britského výrobce také menší dvakrát přeplňovaný osmiválec. Ačkoliv to v Bentley neradi přiznávají, v praxi se jedná o motor 4.0 TFSI od Audi, který pohání například model S8. V případě Bentley však není důvod tento motor odsuzovat, ve výsledku se jedná o mnohem lepší volbu než v případě dvanáctiválce, snad jen ten výkon chybí. Tedy alespoň na papíře.

Možná z tohoto důvodu přišla britská automobilka patřící pod křídla koncernu Volkswagen AG s výkonnější verzí s písmenem „S“ v názvu. Zatímco standardní Continental GT V8 disponuje výkonem 373 kW/507 koní, verze V8 S se pyšní výkonem 389 kW/529 koní. Točivý moment v tomto případě ale narostl pouze o 20 N.m na 680 N.m.

Dynamicky si Bentley Continental GT V8 S vede i přes svoji ohromnou váhu celkem dobře, zrychlení z 0 na 100 km/h totiž přes dvě tuny vážícímu vozu zabere jen 4,5 sekund (o 0,3 s rychlejší než standardní V8), maximální rychlost se pak zvýšila ze 303 km/h na 309 km/h. Verze Continental GTC, tedy „Conti“ se stahovací střechou zvládne stovku za 4,7 sekundy a rozjede se až na 308 km/h.

Spotřeba Continentalu GT V8 S se pohybuje na hodnotě 10,5 litru, respektive na 10,7 itru u GTC. V reálu ale počítejte spíše se 13,5 litry. Kromě vyššího výkonu se verze V8 S liší o 10 mm nižším podvozkem, tvrdším odpružením, upravenými tlumiči nebo jinak nastaveným stabilizačním systémem. Po stránce vzhledu se V8 S liší jen velmi málo, nová jsou například 20palcová kola.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: