Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jaguar představí koncept nového SUV s názvem C-X17

News

02.09.2013

Již 9. září se představí koncept C-X17, který předznamená budoucí podobu nového SUV od Jaguaru.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Jaguar pomalu překonává krizi, kterou prodělal na přelomu tisíciletí. Tehdy se britská automobilka vzpamatovávala z nepříliš povedených modelů X-Type a S-Type, které měly Jaguar přiblížit německé prémiové konkurenci. Té se Britové začínají blížit až teď, kdy Jaguar vlastní indický koncern Tata Motors. Kromě plánovaného soupeře pro BMW řady 3, který je naplánován na zhruba rok 2015, představí autmobilka Jaguar klíčový model v podobě prvního SUV ve své historii.

Již příští týden se totiž světu ukáže koncept s názvem C-X17, jenž je ve skutečnosti na nějakých 95 % sériovým modelem. Automobilka zatím nezveřejnila bližší informace, nicméně díky koncernové příbuznosti s Land Roverem můžeme očekávat takřka shodnou techniku s tímto specialistou na terénní vozy.

Jaguar C-X17 zcela jistě dostane novou hliníkovou platformu s názvem PLA (Premium Lightweight Architecture), jenž bude využívat také již zmíněný konkurent „trojkového“ BMW. O pohon sériové verze se pak postarají převážně šestiválce, ať už zážehový třílitr s kompresorem nebo vznětová jednotka s totožným objemem. Kromě klasických verzí se zcela jistě dočkáme i hybridu, jenž se objeví i v dalších modelech značek Jaguar a Land Rover.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: