Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan: nabídka elektromobilů se rozšíří až na 5 modelů

News

01.09.2013

Podle viceprezidentky severoamerického zastoupení Nissanu Carly Bailo rozšíří tato japonská automobilka nabídku svých elektromobilů až na 5 modelů.

Ještě před pár lety se zdálo, že v současné době nebudeme jezdit ničím jiným než elektromobily. Fundamentální problémy v podobě vysoké pořizovací ceny a krátkého dojezdu nicméně rozjezd čistě elektrických automobilů značně zpomalily. To nicméně nebrání některým automobilkám v představování nových čistě elektrických automobilů. Například takový Nissan plánuje v příštích letech rozšířit portfolio elektromobilů na celkem pět modelů. Alespoň v tom smyslu se vyjádřila ředitelka Nissanu pro severoamerický trh Carla Bailo.

Kromě samotného Nissanu se elektřina podívá i pod kapotu luxusní značky Infiniti. V jejím případě je však představení čistě elektrického modelu během na delší trať. V mezidobí ale můžeme počítat s novými plug-in hybridy, jež se jeví racionálněji než elektromobily.

Většina automobilek má s prodejem elektromobilů problémy. Ačkoliv takový Nissan Leaf dostal ocenění World Car of the Year 2011, prodeje se pohybují na zhruba 50 % oproti očekávaným číslům. Nicméně jelikož Nissan již technologii pro elektromobily vyvinul, nezbývá nic jiného než ji použít u co největšího počtu modelů. O vyšší prodeje by se mohly postarat také nové technologie, například bezdrátové dobíjení.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: