Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW Z5 Roadster jako plod spolupráce s Toyotou

News

01.09.2013

Spolupráce automobilek BMW a Toyota brzy přinese první ovoce. Mnichovská automobilka totiž hodlá v nejbližší budoucnosti představit koncept modelu Z5 Roadster, který později doplní menší modely Z1 a Z3 s pohonem předních kol.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Budoucnost automobilového průmyslu je ve sdílení technologií. Jedním z nejzajímavějších partnerství mezi sebou uzavřely automobilky BMW a Toyota. Zatímco bavorská automobilka si stále zachovává image největšího výrobce sportovních automobilů, Toyota je na druhou stranu známa svým know how v oblasti hybridních technologií. A právě v těchto oblastech budou obě společnosti spolupracovat. Zatímco Toyota pomůže BMW s vývojem hybridních technologií, BMW naopak Toyotu naučí, jak vyrábět sportovní auta. Kromě nástupce legendární Supry se dočkáme také novinek s modro-bílou vrtulí ve znaku.

Jedním z prvních výtvorů by měla být Z5 Roadster, jež se podle všeho představí již celkem brzy. BMW využije poznatků, které nasbíralo při vývoji hybridního kupé i8. Očekávat tak můžeme záplavu plastů vyztužených uhlíkovým vláknem (CFRP) , hybridní soustava pak bude pocházet od Toyoty. Kromě Z8 Roadster se dočkáme také menších modelů Z1 a Z3, které využijí platformu UKL1 s pohonem předních kol. Šanci má také Z4 M, která by se mohla dostat do prodeje v limitované edici (podobně jako 1M Coupé, jež se stalo hitem).

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: