Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW X5 M50d aneb chytrá horákyně

News

30.08.2013

Třetí generace SUV X5 začala před několika týdny sjíždět z výrobních pásů. Prozatimním vrcholem v nabídce bude verze M50d s třikrát přeplňovaným turbodieselem o výkonu 381 koní.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Představení třetí generace modelu X5 je pro BMW jedním z vrcholů tohoto roku. Během let se z tohoto modelu stalo jedno z nejprodávanějších luxusních SUV na světě. Nová generace vyšla vstříc některým požadavkům, jež se týkaly především místa uvnitř automobilu. X5 totiž nabídne až sedmimístné uspořádání, které je žádané zejména ve Spojených státech. Poprvé v historii bude X5 k dispozici také s pohonem pouze zadní nápravy. Toto řešení uspoří peníze nejen při nákupu, ale také při provozu. BMW navíc získá nějaké ty gramy oxidu uhličitého v rámci flotilových emise k dobru.

Na druhé straně modelového spektra pak kromě ostré verze od divize BMW M bude stát model X5 M50d od BMW M Performance. K pohonu tohoto modelu slouží unikátní třikrát přeplňovaný vznětový šestiválec o objemu 3,0 litru, který svým výkonem 280 kW/381 koní a točivým momentem 740 N.m útočí na objemnější osmiválce. Tato verze bude k dispozici výhradně se systémem pohonu všech kol xDrive a osmistupňovou automatickou převodovkou ZF, díky čemuž tento kolos zrychlí z 0 na 100 km/h za skvělých 5,3 sekund. BMW díky existenci divize M Performance vyřešilo po vzoru chystré horákyně dilema se vznětovými „eMky“.

I přes vysoký výkon se však nebude jednat o žádného otesánka, kombinovaná spotřeba 6,7 litru zní sice jako z pohádky, nicméně v praxi budete jezdit klidně do 9 litrů. BMW X5 M50d bude mít ve standardu adaptivní M odpružení s nastavitelnou tuhostí tlumičů, na zadní nápravě pak najdeme vzduchové odpružení.

U dealerů v Evropě bude k dispozici nová X5 M50d již 16. listopadu. S prodejem této verze v USA, kde se vůz vyrábí, se nepočítá.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: