Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo představuje Concept Coupé

News

29.08.2013

Švědskou automobilku Volvo čekají v příštích letech významné změny. Kromě nových motorů se promění i design severských vozů. Ten se bude inspirovat u Concept Coupé, jež je duchovním následovníkem modelu P1800.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Volvo se chystá na výraznou proměnu. Po představí nové generace zážehových a vznětových čtyřválců, které kompletně nahradí i větší pětiválce a šestiválce, představí automobilka také nový náhled na design svých vozů. Na autosalonu ve Frankfurtu se totiž představí Concept Coupé, jež má duchovně navazovat na krásný model P1800 z 60. let minulého století.

Nový designový jazyk pochází z pera Thomase Ingenlatha a na sériovém voze jej uvidíme již brzy, Volvo totiž příští rok odhalí také novou generaci svého velkého SUV XC90. Volvo Concept Coupé v sobě kombinuje také technické novinky v podobě modulární platformy SPA, jež je obdoubou podobných řešení od Volkswagenu (MQB) nebo koncernu PSA (EMP2). Vůz dostal poměrně jednoduchý, nicméně vizuálně atraktivní vzhled. Přední světlomety svítí ve tvaru písmena T, které bude v budoucnu charakteristickým prvkem designu ostatních vozů Volvo. Sama automobilka se pyšní, že Concept Coupé v sobě odráží některé prvky legendárního kupé P1800.

V interiéru najdeme jen ty nejlepší materiály v podobě kvalitní kůže, přírodního dřeva nebo obráběného kovu. Smysl pro detail znázorňuje hlavice řadicí páky, která je zhotovena z křišťálu. Ovládání komfortních prvků samotného vozu je potom soustředěno do multimediálního systému s velkou svislou dotykovou obrazovkou.

K pohonu Volva Concept Coupé slouží nový zážehový kompresorem a turbodmychadlem přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,0 litru, který patří do rodiny Drive-E. „Pomocnou ruku“ mu pak podává elektromotor na zadní nápravě. Kombinovaný výkon obou jednotek je 294 kW/400 koní, točivý moment pak 600 N.m.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: